جستجو

بررسی عملکرد چهار ماهه نخست شرکتهای بزرگ معدنی کشور حاکی از ثبت ۴۷۷ تریلیون و ۸۲۹ میلیارد و ۳۷۶ میلیون ریال فروش انواع محصولات و رشد ۹۳ درصدی آن در هم سنجی با پارسال است.

از آمارهای منتشره، در این مدت فروش شرکت فولاد مبارکه اصفهان با رشد ۱۰۰ درصدی در مقایسه با پارسال به ۱۳۱ تریلیون و ۱۷۹ میلیارد و ۴۰۴ میلیون ریال رسید.
در چهار ماهه امسال، شرکت ملی صنایع مس ایران ۶۷ تریلیون و ۱۴۵ میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال فروش داشت که در مقایسه با چهار ماه سال گذشته رشد ۹۱ درصدی ثبت کرد.
در مدت یاد شده، فولاد خوزستان ۵۲ تریلیون و ۴۲۷ میلیارد و ۱۳۲ میلیون ریال، گل‌گهر ۴۲ تریلیون و ۳۴۷ میلیارد و ۲۳۲ میلیون ریال و سنگ آهن گهر زمین ۳۴ تریلیون و ۹۷۹ میلیارد و ۶۸۲ میلیون ریال فروش ثبت کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ترتیب رشد ۷۹ درصدی، ۸۹ درصدی و ۱۳۴ درصدی داشتند.
ذوب آهن اصفهان در این مدت با رشد ۱۰۴ درصدی ۳۲ تریلیون و ۸۵۸ میلیارد و ۶۶۳ میلیون ریال، چادرملو با رشد ۸۶ درصدی ۳۱ تریلیون و ۹۳۷ میلیارد و ۴۲۷ میلیون ریال و فولاد هرمزگان با رشد ۵۷ درصدی ۱۷ تریلیون و ۸۴۲ میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال فروش داشتند.
بر پایه این گزارش، تا پایان تیرماه امسال فولاد کاوه جنوب کیش موفق به ۱۷ تریلیون و ۷۹ میلیارد و ۳۳۳ میلیون ریال فروش شد که در همسنجی با پارسال ۱۲۹ درصد رشد داشت، فولاد خراسان با ثبت فروش ۱۳ تریلیون و ۲۴۵ میلیارد ۷۱۱ میلیون ریالی رشد ۶۲ درصدی ثبت کرد و شرکت آلومینیوم ایران نیز با رشد ۴۲ درصدی ۱۰ تریلیون و ۲۷۳ میلیارد و ۵۵۸ میلیون ریال فروش داشت.
در این مدت، شرکت فولاد الیاژی ۹٫۳۲ تریلیون ریال (رشد ۱۳۲ درصدی)، کالسیمین ۴.۹۶۷ تریلیون ریال (رشد ۱۶۰ درصدی)، فولاد امیرکبیر کاشان ۲٫۹۷۷ تریلیون ریال (رشد ۳۸ درصدی)، گروه صنعتی سپاهان ۲٫۸۹۷ تریلیون ریال (رشد ۸۴ درصدی)، سپنتا ۱.۶۳۳ تریلیون ریال (رشد ۶۸ درصدی)، نورد و قطعات فولادی ۱.۵ تریلیون ریال (رشد ۱۹ درصدی)، معادن بافق ۱.۲ میلیون ریال (رشد ۲۵۶۵ درصدی)، نورد آلومینیوم ۱.۱۱ تریلیون ریال (رشد ۲۱۴ درصدی) و فروسیلیس ایران با ۸۱۸ میلیارد و ۴۲۹ میلیون ریال (رشد ۸۳ درصدی) در فروش ثبت کردند.

 

منبع: معدن ۲۴

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.