جستجو

۶۰ درصد تولید کنسانتره زغال‌سنگ کشور در معادن طبس تولید می شود.


عضو کمیته ایمنی و مدیریت بحران انجمن زغال‌سنگ کشور با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد تولید کنسانتره زغال‌سنگ کشور در سال گذشته در شهرستان طبس خراسان جنوبی بوده است گفت: با اجرای طرح‌های توسعه‌ای تلاش می‌شود که نیاز کشور به واردات زغال‌سنگ کاهش یابد.

محمود زارع نیا با اشاره به وجود ذخایر ۷۶ درصدی زغال‌سنگ کشور در طبس، این شهرستان را به عنوان بزرگترین تولیدکننده زغال‌سنگ کک شو و حرارتی کشور و همین طور بیشترین تولیدکننده کنسانتره زغال‌سنگ عنوان کرد.

وی افزود: سال گذشته ۲میلیون و ۶۵۰ هزار تن زغال‌سنگ از معادن خراسان جنوبی استخراج شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت طبس گفت: با توجه به وجود ۳۴ معدن زغال‌سنگ در شهرستان و اشتغال قابل توجه معادن زیرزمینی، رعایت مسائل ایمنی بسیار حائز اهمیت است.

زارع نیا با اشاره به اینکه طبس میزبان کمیته تخصصی ایمنی و مدیریت بحران معادن زغال‌سنگ کشور است گفت: کمیته ایمنی زغال‌سنگ کشور به ارائه سیستم اطفا حریق که با دانش متخصصین بومی و جوان کشور ابداع شده از سوی یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه کرده می کند.

وی افزود: در مانور عملی که در معدن زغال‌سنگ نگین طبس برگزار شد، کیفیت عملکرد و سرعت اطفا حریق با استفاده از سیستم فوم هوای فشرده که یکی از به روزترین سیستم های اطفا حریق در دنیا است نمایش داده شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت طبس گفت: فعالین معدنی آمادگی استفاده از محصولات دانش بنیان و همچنین تجهیزات بومی سازی شده که عملکرد مثبت و گواهی های مورد تایید را داشته باشند دارند.

معادن زغال‌سنگ طبس زمینه اشتغالزایی برای ۱۱ هزار نفر را فراهم کرده است.

منبع: دنیای معدن

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.