جستجو

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: ۹۰ پروانه اکتشاف معدنی و ۲۰ پروانه بهره‌برداری طی دولت سیزدهم در جنوب این استان صادر شده که بهره‌برداری از این معادن منجر به ایجاد ۴۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و اشتغال هزار و ۵۰۰ نفر شده است.


مسلم مروجی اظهار کرد: سه پروانه بهره برداری صنایع معدنی نیز در دولت سیزدهم صادر شده که منجر به سرمایه گذاری ۷۰ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی ۹۵ نفر در جنوب کرمان شده است.

وی با بیان اینکه فاز دوم و سوم معدن تیتانیوم کهنوج شامل بخش‌های فلز و پیگمنت (رنگدانه) در دولت شهید آیت الله رئیسی اجرا شد، ادامه داد: معادن مربوط به شرکت صنایع ملی مس خصوصاً کرور که یکی از بزرگترین ذخایر مس کشور محسوب می‌شود، فعال شدند.

مروجی؛ تقویت برق رمشک، احداث جاده فاریاب به زهمکان از مسیر موردان برای فعال سازی معادن سنگ چینی و پیگیری خط انتقال برق ساردوئیه را اقدامات زیرساختی مهمی دانست که برای فعال سازی معادن در جنوب استان صورت گرفت.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: ۸۰۰ مزایده معدنی برای ۳۳۰ محدوده اکتشافی هم در دولت سیزدهم انجام شده است.

اشتغال هزار و ۱۴۵ نفر در حوزه صنعت

وی ادامه داد: ۸۶ پروانه بهره برداری در حوزه صنعتی در دولت سیزدهم صادر شد که با ۱۴۸ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال سرمایه گذاری موجب اشتغالزایی هزار و ۱۴۵ نفر شد.

مروجی با اشاره به وضعیت واحدهای صنعتی نیمه فعال جنوب استان کرمان گفت: ۲۹ واحد نیمه فعال در این منطقه داشتیم که در این مدت با پیگیری‌های انجام شده ۱۳ واحد از این تعداد فعال شدند.

وی با بیان اینکه ۳۲۷ جواز در حوزه صنعت در این دولت در جنوب کرمان صادر شد اضافه کرد: ۳۶ واحد راکد داشتیم که با رفع مشکلات و نیازهای آنها ۱۲ واحد فعال شد.

مدیرکل صمت جنوب کرمان افزود: معرفی و پرداخت تسهیلات، تأمین سرمایه در گردش و تأمین مواد اولیه از جمله آرد و شکر، جذب سرمایه گذار جدید برای مشارکت و پیگیری برخی از امور توسط دستگاه قضائی اقداماتی بود که در راستای فعال سازی واحدهای تولیدی و صنعتی انجام شد.

مروجی یادآور شد: ۱۲۰ نشست کارگروه رفع موانع تولید برای جنوب کرمان برگزار و ۲۲۰ مصوبه به صورت کامل اجرایی شد.

منبع: ایراسین

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.