جستجو

معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۶۵۲ تن انواع مواد معدنی از معادن این استان استخراج شده است.


بهنام فرد افزود: بیشترین مواد معدنی استخراج شده مواد معدنی کانسنگ طلا با ۲۱۰ هزار و ۸۱۴ تن کانسنگ است.

وی گفت: مواد معدنی استخراج شده خراسان جنوبی علاوه بر نیاز کارخانه‌های استان برای فرآوری به خارج از کشور نیز صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه ۵۹ نوع ماده معدنی در استان شناسایی شده است، افزود: کانسنگ طلا، مس، سرب و روی، آهن، منیزیت، بنتونیت، پتاس، زغال سنگ، سنگ‌های تزئینی و نیمه قیمتی از جمله مواد معدنی استخراج شده استان هستند.

بهنام فرد با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۹۸ معدن در خراسان جنوبی دارای پروانه بهره برداری هستند، افزود: ذخایر این معادن بیش از ۷ میلیارد تن است و برای ۱۳ هزار و۹۷۲نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.

معاون امور معادن و اکتشافات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خاطرنشان کرد: سال گذشته ۴۴ فقره گواهینامه اکتشاف معدن در استان صادر شد که ذخایر قطعی این معادن ۳۹۸ هزار و ۱۹۰ تن بوده است.

منبع: ایسنا

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.