جستجو

به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، جمشید ملارحمان در آستانه اعیاد قربان و غدیر با اعلام خبر فوق تصریح کرد: احداث این خط با تجهیزات کاملا ساخت داخل، در راستای اصول اقتصاد مقاومتی و رونق تولید انجام شده است.

مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر همچنین درباره نتایج حاصل از بومی‌سازی کامل این خط اظهار داشت:  کاهش حجم سرمایه‌گذاری ثابت این خط به حدود یک‌هشتم به دلیل نبود هزینه ارزبری،‌ کاهش دوره بازگشت سرمایه این خط در مدت ۵ ماه، کاهش زمان احداث خط به کمتر از یک‌سال به‌دلیل نبود نیاز به زمان ترخیص کالا و همچنین کاهش زمان دستیابی به ظرفیت اسمی به کمتر از ۶ ماه از جمله نتایج حاصل از بومی‌سازی است.

وی تاکید کرد: مهم‌ترین دلیل دستیابی سریع به ظرفیت اسمی، تسلط کامل کارشناسان و تکنسین‌ها با تجهیزات ساخت داخل و پشتیبانی سازندگان است.

ملارحمان سرمایه‌گذاری ساخت این خط را ۵۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و تصریح کرد: با راه‌اندازی این خط جدید فرآوری سنگ آهن، ۱۰۰ شغل مستقیم و ۳۰۰ شغل غیرمستقیم ایجاد شده است.

در پایان ملارحمان این دستاورد را به ملت ایران و خانواده تولید کنندگان زنجیره فولاد تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که رویکرد ۱۰۰ درصد ساخت داخل در سایر مراحل زنجیره فولاد نیز محقق شود.

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.