جستجو

با ارزیابی بیش از 22 شرکت 9 پروژه از 8 شرکت، عنوان برتر جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران را به خود اختصاص دادند.


فرهاد فرشاد دبیر جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران در آیین اختتامیه این جایزه ضمن اشاره به تاریخچه این رخداد که از سال 1391 آغاز شد، اهداف این جشنواره را تشویق بنگاه‌ها برای انجام عملیات خودارزیابی و شناسایی نقاط قوت و نواحی قابل بهبود، ایجاد فضای لازم برای تبادل تجربه‌های موفق بنگاه‌ها در زمینه ارتقاء بهره‌وری، ایجاد فضای رقابتی برای ارتقای بهره‌وری؛ و معرفی بنگاه‌های موفق و شناسایی و برجسته کردن موفقیت‌های شرکت ها با استفاده از امکانات رسانه‌ای و ترویجی برشمرد.

وی دهمین دوره جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی را با حضور بیش از 50 شرکت بخش معدن و صنایع معدنی به دو بخش ارزیابی شرکت ها و ارزیابی پروژه های بهبود بهره وری تقسیم کرد و گفت: در بخش ارزیابی شرکت ها، این ارزیابی براساس مدل بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران انجام شد که در سال 1401 با همکاری دانشگاه تهران براساس الگو برداری از مدلهای تعالی معتبر جهانی، اخذ نظر خبرگان بخش و همچنین بررسی عوامل کلیدی موثر در ارتقای بهره وری، بروزرسانی شد.

فرشاد افزود: بیش از 50 شرکت برای حضور در فرایند ارزیابی سال 1402ثبت نام کردند و سازمان با برگزاری 12 دوره آموزشی (در حدود 7000 نفر ساعت ) مفاهیم مدل جدید را برای نمایندگان شرکت ها و ارزیابان آموزش داد. در ادامه با همکاری بیش از 170 ارزیاب، در بخش ارزیابی پروژه های بهبود بهره وری 55 پروژه از 22 شرکت فرایند ارزیابی را اجرایی نمودند و سرانجام 9 پروژه از 8 شرکت به عنوان پروژه های برتر سال 1402 انتخاب شدند.

فرشاد مهمترین اتفاق جایزه بهره‌ وری معادن و صنایع معدنی در سال جاری را شرکت در فرایند اعتبار سنجی سازمان ملی بهره‌وری عنوان کرد. دبیر جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران ضمن قدردانی از تلاش و زحمات ارکان مختلف این جایزه، اعضا محترم شورای سیاستگذاری، کمیته داوری، کمیته علمی و ارزیابان جایزه که در طی این ده سال در همه شرایط در کنار دبیرخانه بودند زمان اعلام فراخوان ثبت نام جایزه سال 1403 را شنبه آینده اعلام کرد و از همه شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی برای پیوستن به جنبش ارتقای بهره وری 1403 دعوت کرد.

منبع: ایمیدرو

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.