جستجو

به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، بر اساس گزارشی از انجمن جهانی فولاد (World Steel Association)، ایران از ابتدای ژانویه تا پایان جولای ۲۰۱۹ میلادی، ۱۴ میلیون و ۹۸۸ هزار تن فولاد خام تولید کرد که حاکی از رشد ۶٫۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۴ میلیون و ۹۱ هزار تن بود.

همچنین ایران طی ماه جولای ۲۰۱۹ میلادی، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد. این آمار در مدت مشابه سال گذشته میلادی، یک میلیون و ۹۸۱ هزار تن بود که رشد ۱۱٫۱ درصدی تولید فولاد خام نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

طی ۷ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی، ۶۴ کشور تولید کننده فولاد در مجموع یک میلیارد و ۸۳ میلیون و ۵۵۸ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی (یک میلیارد و ۳۶ میلیون و ۶۱۶ هزار تن)، ۴٫۵ درصد افزایش یافته است. تولید جهانی فولاد خام در جولای ۲۰۱۹ میلادی نیز با ۱٫۹ درصد رشد نسبت به سال قبل به ۱۵۶ میلیون و ۸۹۱ هزار تن رسید.

طی مدت یاد شده، چین با تولید ۵۷۷ میلیون و ۶۴ هزار تن (رشد۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی) بیشترین میزان تولید فولاد خام جهان را به خود اختصاص داد. پس از آن، هند با تولید ۶۶ میلیون و ۱۸۸ هزار تن فولاد خام، ژاپن با ۵۹ میلیون و ۴۷۳ هزار تن، آمریکا با ۵۱ میلیون و ۸۲۷ هزار تن و کره جنوبی با ۴۲ میلیون و ۶۰۵ هزار تن تن بیشترین میزان تولید این محصول را در ۷ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی را به ثبت رساندند.

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.