جستجو

حسن خلج تهرانی که به مناسبت هفته دولت سخن می گفت، افزود: قرارداد سرمایه گذاری ۱۵ میلیون دلاری در خصوص احداث کارخانه فرو آلیاژ و کورد وایر (کوردوایر روشی است که در آن پودر گرانوله فروسیلیکومنیزیم در داخل غلافی از ورق استیل پر می شود) با ظرفیت سالیانه ۴۱۰۰۰ تن به امضاء دو طرف رسید.

وی افزود: طی این قرارداد زمین مورد نیاز پروژه جانمایی و به سرمایه گذار تحویل داده شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس گفت: با احداث و بهره برداری از این واحد، بخشی از فرو آلیاژ و کورد وایر مصرفی مورد نیاز که هم اکنون از طریق واردات تامین می شود، در داخل کشور تولید خواهد شد.

خلج تهرانی افزود: این کارخانه امکان تولید انواع فروآلیاژ نظیر فروسیلیکون، فرومنگنز، فروکروم و فرو سیلیس را فراهم خواهد کرد.

منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس واقع در بندر عباس، نخستین منطقه ویژه وابسته به ایمیدرو است که با ارایه امکانات زیربنایی همچون برق،‌ گاز، آب و تاسیسات بندری شرایط رشد سرمایه گذاری و تولید در بخش صنایع معدنی را فراهم آورده است.

 

منبع: معدن نیوز

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.