جستجو

همتی، مدیر مجتمع سنگان با اشاره به گزارشی که به تازگی از سوی صدا و سیما پخش شده، گفت: صادراتی که اکنون از ناحیه خواف در استان خراسان رضوی انجام می شود مربوط به معادن پلاسری و متعلق به بخش خصوصی است در حالی که این مجتمع وابسته به ایمیدرو، تمامی تولیدات خود را در اختیار زنجیره فولاد داخل کشور می گذارد.

وی با یادآوری سخنان مقام معظم رهبری بر جلوگیری از خام فروشی، افزود: به رغم اینکه تامین خوراک ذوب آهن در تعهدات این مجتمع نیست اما با مکاتبات انجام شده وزارت صنعت معدن و تجارت و هیات دولت،‌ مصوبه ای برای ارسال سنگ آهن دانه بندی به آن شرکت صادر شد.

همتی با بیان اینکه بخشنامه های وزارت صنعت معدن و تجارت و سیاست ایمیدرو نیز بر تامین نیاز تولیدکنندگان داخلی استوار است، اظهار داشت: از یکماه گذشته ارسال سنگ آهن دانه بندی به شرکت ذوب آهن اصفهان آغاز شده و تاکنون ۱۱۳هزار تن از این ماده معدنی – به صورت زمینی و ریلی- به مقصد آن شرکت ارسال شده است.

وی یادآور شد: ذوب آهن اصفهان، تا پایان سال یک میلیون تن سنگ آهن از مجتمع سنگان درخواست دارد که پیش بینی می شود این میزان تقاضا در موعد مقرر تحویل آن شرکت شود.

مدیر مجتمع سنگان تاکید کرد: به دنبال هماهنگی با راه آهن منطقه، به منظور تامین سریع تقاضای ذوب آهن اصفهان فعالیت بخش ریلی سنگان را به حدود دو برابر افزایش داده ایم به طوری که هم اینک ۲۴ساعته خط آهن این ناحیه در حال ارسال محصول به مقصد ذوب آهن است.

وی افزود: سنگان، تا ۵ سال آینده تعهد دارد سالانه یک میلیون تن سنگ آهن به ذوب آهن اصفهان ارسال کند.

  • هیچگونه مزایده فروش هم نداشته ایم

همتی تاکید کرد: با توجه به اینکه پیش بینی کرده بودیم که تولیدکنندگان فولاد در شرایط تحریم نیاز مبرم به سنگ آهن دارند، امسال هیچگونه مزایده ای برای فروش سنگ آهن برگزار نکرده ایم و تمامی تولیدات در اختیار شرکت های داخلی قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: مجتمع سنگ آهن سنگان، طبق برنامه های ایمیدرو و وزارت صنعت معدن و تجارت، تامین خوراک تولید ۱۷٫۵ میلیون تن سنگ آهن کنسانتره و ۱۵ میلیون تن گندله برای شرکت های مستقر در مجتمع سنگان را در حال اجرا دارد. ‌

منبع: معدن ۲۴

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.