جستجو

به نقل از ایمیدرو، رییس هیات عامل ایمیدرو در این مراسم با بیان اینکه ارزش طرح به ۷۵۰ میلیون یورو می‌رسد، اظهار داشت: این طرح در قالب قرارداد مهندسی، تدارکات، اجرا و تامین مالی (EPCF) توسط کنسرسیومی به رهبری فکور صنعت تهران، اجرا می‌شود.

خداداد غریب‌پور اشتغال دوران بهره‌برداری از کارخانه را ۹۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: این پروژه که در منطقه ویژه پارسیان احداث می‌شود،‌ پس از راه‌اندازی قرار است سالانه یک میلیون تن پودر آلومینا به عنوان خوراک اصلی کارخانه‌های شمش آلومینیوم تولید کند.

در این برنامه اکبر ترکان رییس هیات مدیره آلومینیوم جنوب، تاکید کرد: احداث این کارخانه در راستای بهره‌گیری از منابع گازی جنوب کشور است و بخشی از توسعه پارس جنوبی برای صنایع انرژی بر به شمار می‌آید.

ترکان با بیان اینکه ساخت این کارخانه با هدف تامین مواد اولیه دستیابی به ظرفیت تولید ۱٫۵ میلیون تنی آلومینیوم صورت می‌گیرد، ‌افزود: گزارش طرح نشان می‌دهد، مواد اولیه آن قرار است از یک معدن جدید در گینه کوناکری که فاصله نزدیکی با دریا دارد تامین شود.

وی ادامه داد: یکی از نکات ویژه احداث این کارخانه، استفاده از منابع معدنی خارج کشور است.

تجهیز کارگاه؛ به زودی

در این مراسم محمد وحید شیخ‌زاده مدیر عامل شرکت فکور صنعت تهران نیز اظهار داشت: میزان اشتغال دوران ساخت این طرح نیز حداکثر به ۳ هزار نفر خواهد رسید.

وی ادامه داد: ظرف هفته‌های آتی، فعالیت‌های زود هنگام پروژه (Early works) شامل بخش‌هایی همچون زیرساخت، امور ساختمانی، تجهیز کارگاه و … آغاز می‌شود.

همچنین پانته‌آ گرامی شعار مدیر عامل شرکت آلومینای آرال،‌ مدت زمان اجرای پروژه را ۳۹ ماه اعلام و تاکید کرد: نزدیکی معدن بوکسیت به دریا، یکی از مشخصات بارز این طرح است که سبب کاهش هزینه‌های تولید می‌شود.

وی ادامه داد: بوکسیت آن معدن پس از حمل،‌ در اختیار شرکت آلومینای آرال قرار می‌گیرد.

طرح احداث کارخانه یک میلیون تنی آلومینا متعلق به شرکت آلومینای آرال وابسته به ایمیدرو است که در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان و در مجاورت با حوزه گازی پارس جنوبی احداث خواهد شد. منطقه پارسیان از سال‌های گذشته با ارایه زیرساخت‌های لازم، میزبان طرح‌های صنایع انرژی‌بر بوده و هم اینک ساخت فاز نخست اسکله اختصاصی را در دست اجرا دارد.

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.