جستجو

خداداد غریب‌پور در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی بین شرکت فولاد مبارکه و دانشگاه تهران گفت: پایان‌نامه‌های دانشگاهی بخش معدن و صنایع معدنی، با حضور فولاد مبارکه و سایر شرکت‌های بزرگ، تخصصی و هدفمند می‌شوند.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو اظهار داشت: با توجه به توسعۀ دانش و پژوهش در بخش معدن و صنایع معدنی، تخصصی شدن تفاهم‌نامه‌ها در حوزه‌های مرتبط (فولاد، مس، آلومینیوم و…) ضروری است.

وی افزود: این امر به تمرکز بیشتر فعالیت‌ها بر موضوع‌های تخصصی پژوهشی و نتیجه‌بخش بودن این نوع پژوهش‌ها منجر خواهد شد.
غریب‌پور با اشاره به انعقاد دو تفاهم‌نامۀ پژوهشی با شرکت‌های بزرگ معدنی، تصریح کرد: علاوه بر این تفاهم‌نامه، قرار است شرکت‌های ملی صنایع مس و مجتمع آلومینیوم جاجرم، تفاهم‌نامۀ همکاری پژوهشی با دانشگاه تهران منعقد کنند.

وی افزود: با امضای این تفاهم‌نامه‌ها، بستر لازم برای تدوین پژوهش‌های بنیادی، کاربردی، مسئله‌محور و نتیجه‌بخش فراهم خواهد شد.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به تفاهم‌نامۀ منعقدشده میان شرکت فولاد مبارکه و دانشگاه تهران، گفت: طبق این تفاهم‌نامه، شرکت فولاد مبارکه اعتبار ویژۀ پژوهشی (grant) به اعضای هیئت‌علمی دانشگاه تهران پرداخت می‌کند.

او افزود: پس از پایان طرح پژوهشی، در صورت حصول اهداف موردنظر از سوی تیم تحقیقاتی (استاد راهنما و دانشجو یا دانشجویان فعال)، این تیم می‌تواند با حمایت شرکت فولاد مبارکه برای تجاری‌سازی طرح اقدام کند.
وی همچنین با اشاره به برگزاری جشنوارۀ ایده‌های ارزش‌آفرین معدن و صنایع معدنی (اینوماین) در سال ۱۳۹۸ گفت: در جشنوارۀ امسال از ده ایدۀ برتر در حوزۀ معدن و صنایع معدنی حمایت خواهد شد.

غریب‌پور در ادامه، یاد و خاطرۀ سید شمس‌الدین وهابی، رئیس مؤسسۀ یونیدرو را گرامی داشت و افزود: عملکرد ایشان در این مؤسسه قابل‌تقدیر بود و موجب رشد و توسعۀ آن شد.

بنا به این گزارش، در این نشست، تفاهم‌نامۀ همکاری پژوهشی بین حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان و محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران امضا شد.
در این نشست، غلامرضا ملاطاهری، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو و مجید وفایی‌فرد، رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران حضور داشتند.

 

منبع: ماین نیوز

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.