جستجو

* کنسرسیوم اکتشافات جدید ۳۰۰ هزار کیلومتر مربعی تشکیل شد

* اکتشافات به مرز ۶۴۰ کیلومتر مربع می رسد

 

به گزارش معدن مدیا و به نقل از معدن نیوز، خداداد غریب پور که به مناسبت هفته دولت سخن می گفت، افزود: این سازمان علاوه بر برنامه اکتشاف در ۳۴۰ هزار کیلومتر مربع، مجوز مربوط به عملیات اکتشاف در ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع را اخذ کرده است.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو یادآور شد: طی سال های ۹۳ تا ۹۷ عملیات اکتشافات توسط ایمیدرو در وسعتی بالغ بر ۲۷۰ هزار کیلومتر مربع انجام شد. همچنین پس از آن برنامه اکتشاف دیگری،‌ در محدوده ۷۰ هزار کیلومتر مربعی از سال ۹۷ تا ابتدای تابستان امسال کلید خورد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: سومین گام ایمیدرو در بخش اکتشاف، عملیات جدید در ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع است.
غریب پور گفت: طبق توافقات صورت گرفته، تقسیم پهنه ها در اکتشافات جدید به شکلی خواهد بود که ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و یک کنسرسیوم متشکل از شرکت های بزرگ معدنی هر یک عهده دار اکتشاف در ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع خواهند بود.
وی با بیان اینکه با آغاز عملیات اکتشاف در این گستره، عملیات اکتشافات به بیش از ۶۴۰ هزار کیلومتر مربع خواهد رسید، افزود: کنسرسیوم اکتشافات جدید تشکیل شده است و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این کنسرسیوم بخش خصوصی انتخاب شدند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تعامل ایمیدرو با دیگر سازمان ها در اجرای هر چه بهتر برنامه های اکتشافی، گفت: امضا تفاهم نامه و همکاری با سازمان های انرژی اتمی، فضایی و زمین شناسی به منظور تسریع برنامه های اکتشافی مورد توجه قرار گرفته است.
غریب پور با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و تسهیل امور برای فعالان این بخش از اقتصاد در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: ایمیدرو بیشترین حجم عملیات اکتشاف را آغاز کرده است و برای دستیابی به اهداف اعتقاد به مشارکت با بخش خصوصی دارد.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو با ابراز خرسندی از افزایش میزان اثرگذاری معدن و صنایع معدنی در اقتصاد کشور عنوان کرد: امیدوار هستیم با اکتشافات جدید و تامین خوراک مورد نیاز کارخانه ها، تولید محصولات معدنی بیش از پیش شود.

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.