جستجو

محمد جابریان رئیس هیئت مدیره مجتمع فولاد روهینا جنوب گفت: اولین مشکل در زمینه توسعه صادرات فولاد ایران، تحریم است که سبب شده مشتریان سنتی و کشورهایی همچون عراق نیز به سختی از ایران خرید کنند. لذا لازم است حداقل برای خرید این کشورها از ایران رایزنی های سیاسی ویژه انجام شود.

وی افزود: از سوی دیگر اگر قرار است در بازارهای صادراتی حضور داشته باشیم باید بازار داخل نیز تنظیم شود. زمانی که فولاد در بازار داخل تضعیف می شود قطعا در بازار صادراتی نیز قدرت چانه زنی فولادسازان پایین خواهد آمد و سبب فروش با قیمت های کمتر خواهد شد.

جابریان تصریح کرد: این ارزان فروشی صادراتی یعنی کاهش ورود ارز به کشور در شرایطی که نیازمند ارز هستیم. علاوه بر این ارزان فروشی صادراتی به دلیل تضعیف بازار داخلی، عامل صادرات ریالی شده و مشکلاتی را برای بانک مرکزی و واحدهای تولیدی ایجاد می کند که لازم است قبل از بروز این مشکلات، برای پیشگیری از آن ها چاره جویی کرد.

 

منبع: چیلان

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.