جستجو

به نقل از ایرنا، حمیدرضا عظیمیان در آیین افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فولاد، متالورژی، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته اظهار داشت: مشکلات و مسائل باید حل شود تا به‌راحتی به تولید مواد دست پیدا کنیم از این رو گرفتاری‌های ناشی از تحریم نباید بخش کوچکی از فکرمان را درگیر کند و باید در راستای رفع مشکلات داخلی بکوشیم.

وی یادآور شد: تصمیم بر این است که شرکت فولاد مبارکه از تولیدکننده صرف فولاد خارج شود و طی سه تا ١٠ سال آینده خود را به‌عنوان تکنولوژی در سطح دنیا مطرح کند.

به گفته وی اکنون فولاد مبارکه از مرز تولید ١١٠ میلیون تن فولاد خام عبور کرده است.

عظیمیان تصریح کرد: ایران در سال ۵٧ چهارمین و امروز دهمین تولیدکننده فولاد است از این رو در سال جاری فولاد مبارکه قصد دارد با ساز و کار جدید به‌سمت دانش حرکت کند.

وی با اشاره به برپایی یازدهمین نمایشگاه فولاد افزود: ما از همه افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند می‌خواهیم با معاونت تکنولوژی فولاد تماس و از طرق مختلف توانمندی‌های خود را اعلام کنند که در حال این برنامه ‌یزی هستیم.

وی اضافه کرد: فولاد مبارکه از ٨٠ درصد قطعات بومی شده ذوب آهن می‌خواهد از قطعه‌سازی و بومی‌سازی به بومی‌سازی فرآیند برسد که مساله مهمی است و اکنون این کار آغاز شده است. رویکرد جدید فولاد مبارکه این است که از تمامی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود استفاده کند.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه بیان کرد: خط نورد ٢ فولاد مبارکه با هزینه‌ای بالغ بر ۵٠٠ میلیون یورو در حال آغاز است.

وی تصریح کرد: امیدواریم زمینه‌ای برای سازندگان و تولیدکنندگان فراهم شود که در چند سال آینده در کشور بدرخشیم.

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.