جستجو

به نقل از فولاد خراسان، دکتر کسری غفوری، مدیرعامل جدید فولاد خراسان در مراسم تکریم مهندس احمدی، مدیرعامل پیشین شرکت و معارفه خود ماموریت کلیدی مجتمع را در شرایط کنونی تکمیل طرح کنسانتره در سنگان عنوان و تاکید کرد: با توجه به دشواری‌های موجود در اجرای پروژه‌های عظیم، ایفای این رسالت بزرگ فولاد خراسان، مستلزم هم افزایی، عزم ملی و محلی است.

مدیرعامل فولاد خراسان، با بیان این که اجرای پروژه‌های عظیم و تامین مالی و تجهیز آن‌ها چهار سال قبل با موانع و مشکلات کمتری نسبت به شرایط کنونی مواجه بود، افزود: با این همه تکمیل این حلقه مهم و کلیدی را ماموریت اساسی خودمان می‌دانیم و ایجاد و تقویت عزم ملی و محلی برای به بهره‌برداری رسیدن پروژه کنسانتره فولاد خراسان در سنگان لازمه نائل شدن به این مهم است.

در این مراسم که در سالن اجتماعات فولاد خراسان با حضور نمایندگان نیشابور در مجلس، معاون استاندار و فرماندار نیشابور، سرپرست «صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستاییان و عشایر»، اعضای هیات مدیره شرکت، امام جمعه، اعضای شورای شهر نیشابور و دیگر مقامات محلی و استانی و مدیران بانک‌ها برگزار شد، مدیرعامل جدید فولاد خراسان، ضمن اشاره به اهمیت طرح سنگان خواف تصریح کرد: علاوه بر تکمیل زنجیره تولید فولاد خراسان که طرحی بسیار مهم و حیاتی است، توسعه فولاد در شرق کشور و توسعه منابع انسانی در داخل فولاد خراسان از دیگر اولویت‌های این مجموعه است.

در ادامه این مراسم سید حسین احمدی مدیرعامل سابق فولاد خراسان بیان کرد: اگر امروز شاهد مجموعه‌ای هستیم که قطب صنعت شرق کشور است، حاصل تلاش جمعی تمامی ارکان نظام و شفافیت، صداقت و عدم پیچیدگی در این مجتمع بوده است.

سرمایه اصلی فولاد خراسان نیروی انسانی و خوش‌نامی آن است

سیدحسین احمدی، مدیرعامل پیشین مجتمع نیز در این مراسم خطاب به سهام‌داران و حاضران در نشست، گفت: سرمایه اصلی این مجتمع، یک میلیارد دلار هزینه‌ای که برای آن شده است، نیست؛ سرمایه اصلی و نامشهود مجتمع، خوشنامی شرکت و نیروی انسانی متخصص و توانای آن است. بزرگ شدن یک مجموعه چندان سخت نیست این بزرگ ماندن است که کاری دشوار است.

مهندس احمدی افزود: همکاران مجتمع فولاد خراسان، در دمای بالا و در کنار کوره، نه تنها فولاد سخت را شکل می‌دهند، بلکه سختی فولاد را به نرمی فرهنگ و اندیشه در می‌آمیزند و چالش‌های شرایط کار بسیار سخت و پیچیده را انسان‌های توانمند، خلاق و متفکر هستند که می‌توانند تبدیل به فرصت کنند.

در این نشست رسمی، دکتر علی شیرکانی، «سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر» که سهام‌دار عمده شرکت است؛ گفت: رفتن آقای احمدی از این مجموعه چندان باب میل ما نبود اما بنا به صلاحدیدی که خود ایشان داشتند، استعفا کردند. مدیرانی مانند مهندس احمدی که منافع شرکت را به منافع شخصی ترجیح دهند، بسیار اندک هستند.

شیرکانی افزود:  تغییرات، خواسته یا ناخواسته، همیشه انجام می‌شود اما خوشحالیم که امروز با رفتن یک مدیر توانا، شاهد شروع به کار مدیری جوان، کاردان و خوش‌سابقه هستیم که در درون خانواده فولاد بالیده است.

تاکید بر استمرار توسعه فولاد

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس هم گفت: مجتمع فولاد به عنوان بزرگ‌ترین واحد تولیدی خراسان، نقش اساسی در اقتصاد منطقه دارد و اگر مشکلی در این مجموعه پیش آید قطعا بلافاصله تبعات آن در جامعه دیده می‌شود.

دکتر حمید گرمابی در خصوص اهمیت مسئولیت‌های اجتماعی فولاد خراسان گفت: مردم نیشابور و فیروزه از مجموعه فولاد خراسان در مسائل اجتماعی توقعات زیادی دارند.

این نماینده مجلس افزود: نیروی انسانی متخصص در این مجتمع نقطه قوتی کلیدی و  است بهره‌گیری از پتانسیل‌های این مجموعه عظیم و توانای انسانی، بسیار مورد تاکید است.

وی از اجرای طرح‌های توسعه قابل توجه و به ثمر رسیدن حدود ۱۷۰۰میلیارد تومان پروژه توسعه‌ای در شرایط نامناسب اقتصادی توسط مدیرعامل سابق مجموعه فولاد خراسان را ارزشمند و شایسته تقدیر عنوان کرد و افزود: یکی از نکات قابل ذکر مدیریت مهندس احمدی، سلامت کاری، مالی و شفافیت ایشان در دوران تصدی مسئولیت بود.

گرمابی خاطرنشان کرد: آقای غفوری به‌عنوان مدیرعامل جوان این مجموعه از تجربه‌های خوبی برخوردار است؛ امیدواریم این تجربه بستری برای توسعه بیش از پیش و ادامه پایداری تولید در فولاد خراسان باشد.

در ادامه این نشست دیگر نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تکمیل هرچه سریع‌تر پروژه آب و فاضلاب (تصفیه پساب) و تزریق آب مورد استفاده فولاد از منابع زیرزمینی به دشت نیشابور را یکی از مهم‌ترین دغدغه ها برشمرد.

هاجر چنارانی با اشاره به سهم عمده‌ فولاد خراسان در درآمدهای مالیاتی استان، گفت: این امر نوید تک‌محوری نبودن اقتصاد ایران را می‌دهد و ما این توقع را داریم که فرزندان شهرستان نیشابور و فیروزه سهمی از درآمدهای این مجموعه داشته باشند.

گفتنی است این مراسم با حضور مقامات شهرستان، کارکنان، پیمانکاران و اعضای هیات مدیره برگزار و در پایان با قدردانی از زحمات مهندس احمدی و اهدا لوح تقدیر به پایان رسید.

 

منبع: فلزات آنلاین

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.