جستجو

به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس واپسین گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، میزان صدور گواهی کشف معادن کشور از ابتدای فروردین تا پایان تیر به ۱۷۶ فقره رسید. این رقم در مدت مشابه سال قبل، ۱۳۵ فقره بود که حاکی از افزایش ۳۰٫۴ درصد افزایش صدور گواهی کشف است.

همچنین طی مدت مذکور، ۱۹۸ فقره پروانه بهره‌برداری معدن صادر شد که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۸۴ فقره پروانه بهره‌برداری)، ۷٫۶ درصد افزایش یافت. افزون بر این، طی این مدت، ۳۳۸ فقره پروانه اکتشاف صادر شد. این آمار در مدت مشابه سال گذشته، ۳۳۶ فقره بود که نشان دهنده رشد ۶ دهم درصدی صدور پروانه اکتشاف است.

بر اساس این گزارش، میزان هزینه عملیات اکتشاف در بخش گواهی کشف طی ۴ ماهه نخست امسال، ۲۵۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال بود که در مقایسه به رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۶۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال)، ۶۰٫۷ درصد رشد یافت.

افزایش ۱۷٫۹ درصدی اشتغال

طی ۴ ماهه نخست امسال، در بخش صدور پروانه بهره‌برداری، یک هزار و ۷۳۴ نفر اشتغال ایجاد شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، یک هزار و ۴۷۱ نفر بود که نشان دهنده افزایش ۱۷٫۹ درصدی میزان اشتغال در این بخش است.

افزایش ۱۲۸٫۵درصدی وصول حقوق دولتی

افزون بر این، طی ۴ ماهه نخست سال ۹۸، حدود ۵ هزار و ۱۴۷ میلیارد و ۲۲ میلیون ریال حقوق دولتی از معادن وصول شد که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۷ (۲ هزار و ۲۵۲ میلیارد و ۶۲۶ میلیون ریال)، حاکی از افزایش ۱۲۸٫۵ درصدی است.

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.