جستجو

به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی صالحی در نشستی با مدیران منابع انسانی شرکت‌ها و مجتمع‌ها و طرح‌های تابعه اظهار کرد: مدیران منابع انسانی با همفکری و تعامل و ترسیم نقشه راه و در حوزه منابع انسانی می‌توانند بازوی موثر و توانمندی برای مدیران بالا دستی در رعایت قوانین و مقررات و اجرای برنامه‌ها، استراتژی‌های سازمان باشند که نتیجه آن کاهش و رفع‌بندها و ایرادات دستگاه‌های نظارتی است.

وی درخصوص فرایند تامین نیروی انسانی افزود: هنر مدیران منابع انسانی همیاری در اجرای سیاست‌ها و آگاه‌سازی مدیران واحد‌ها از چگونگی انجام فرایند تامین نیرو انسانی با رعایت قوانین و مقرارت گزینش، اخذ مجوز از کمیته جذب سازمان ، الزام در انجام آزمون یا مصاحبه تخصصی در تامین نیروهای متخصص و باتجربه است.

وی همچنین بر لزوم اخذ به موقع تائیدیه صلاحیت‌های لازم از واحد حراست و هسته گزینش و همچنین فرایند صحیح جذب و به کارگیری نیروی انسانی تاکید و خاطر نشان کرد: این امر به منظور جلوگیری از ضایع شدن حقوق کارکنان، انجام می‌گیرد.

صالحی با اشاره به قانون منع بکارگیری بازنشستگان تاکید کرد: با توجه به بخشنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای به کارگیری نیروهای جوان، از مدیران منابع انسانی انتظار می‌رود توجه ویژه به اجرای بازنشستگی به موقع افراد واجد شرایط شود و روش بازنشستگی آنان بر اساس قوانین کار و تامین اجتماعی انجام گیرد.

مدیر منابع انسانی و پشتیبانی ایمیدرو اظهار داشت: یکی از تاکیدات رئیس هیات عامل، متعادل سازی مباحث رفاهی کارکنان شرکت‌ها و واحدهای تابعه است که اقدامات لازم در این راستا صورت گرفته و این موضوع باید متناسب با درآمد، امکان تامین منابع مالی لازم، با اولویت در دستور کار مدیران منابع انسانی شرکت‌ها و واحدهای تابعه قرار گیرد.

وی دربخش دیگری از سخنانش به ماده ۵ قانون رفع موانع تولید و ارتقای نظام مالی کشور اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه ایمیدرو (به عنوان سازمان توسعه ای) مشمول قانون مذکور است، آگاهی مدیران منابع انسانی شرکت‌های تابعه در شمول یا عدم شمول قوانین و مقررات مربوطه در حوزه منابع انسانی، از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این نشست که صبح دیروز انجام شد موضوعات و مباحث حرفه‌ای و تخصصی در حوزه منابع انسانی مطرح و سایر سئوالات تخصصی مدیران منابع انسانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

منبع: فلزات آنلاین

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.