جستجو

برای تولید لوله‌ها و پروفیل‌های بدون درز فولادی از حرارت، کشش و نیروهای گریز از مرکز استفاده می‌شود. از آنجا که در تولید این محصول از جوش استفاده نمی‌شود، تولیدات نهایی مقاومت به خوردگی بالاتری دارند. از این محصول در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی استفاده می‌شود. از آنجا که یکی از کاربردهای اصلی این محصولات در صنعت نفت و گاز است، تجارت این محصول در کشورهایی با منابع غنی نفت و گاز از رونق بیشتری برخوردار است.

همان‌طور که در نمودار ۱ قابل مشاهده است، بزرگ‌ترین صادرکنندگان لوله و پروفیل فولادی در سال ۲۰۱۸، کشورهای چین، آلمان، ژاپن، مکزیک، روسیه و ایتالیا بودند. چین از اصلی‌ترین تولیدکنندگان این محصولات است و در مقام نخست صادرات این محصول قرار گرفت. این کشور در سالی که گذشت بیش از ۴ میلیون تن انواع لوله و پروفیل فولادی بدون درز صادر کرد. عمده صادرات چین به کشورهای هند، کره جنوبی، کویت و امارات متحده عربی انجام گرفت.

آلمان با صادرات بیش از یک میلیون تن انواع لوله و پروفیل بدون درز، دومین صادرکننده بزرگ این محصول فولادی شناخته شد. این کشور حجم عمده محصول خود را به کشورهای فرانسه، ایالات متحده و هلند فروخت. ژاپن نیز بیش از ۹۰۰ هزار تن از محصول مورد بحث را صادر کرد. بیشتر صادرات آن به مقصد ایالات متحده و کره جنوبی بود. مکزیک هم صادرات بیش از ۸۰۰ هزار تنی را برای خود ثبت کرد. حجم عمده صادرات مکزیک به کشورهای ایالات متحده، کانادا و کلمبیا بود. روسیه نیز بیش از ۷۷۰ هزار تن از این محصول صادرات داشت. قزاقستان و ایالات متحده جزو بزرگ‌ترین واردکنندگان محصولات یاد شده از روسیه بودند. ایتالیا نیز بیش از ۶۰۰ هزار تن صادر کرد که حجم قابل توجهی از آن به مقصد ایالات متحده و آلمان بود.

همانطور که در نمودار ۲ مشاهده می‌شود بزرگ‌ترین واردکنندگان لوله و پروفیل فولادی در سال ۲۰۱۸، کشورهای ایالات متحده آمریکا، امارات متحده عربی، کانادا، عربستان سعودی، هند و کویت بودند. قابل توجه است که کشورهای یاد شده، جزو کشورهای نفت‌خیز هستند و سهم قابل توجهی از تجارت لوله و پروفیل فولادی بدون درز را به خود اختصاص داده‌اند.

همانطور که در نمودار مشاهده می‌شود، ایالات متحده آمریکا بزرگ‌ترین واردکننده این محصول در جهان بود. این کشور در سال گذشته بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن انواع لوله و پروفیل فولادی وارد کرد. بیشتر واردات این کشور از مکزیک و روسیه انجام می‌شود.

امارات نیز سهم قابل توجهی از نیاز خود به محصول یاد شده را از چین و ژاپن تامین می‌کند. کانادا سومین واردکننده بزرگ لوله و پروفیل فولادی بدون درز بود. سهم قابل توجهی از نیاز این کشور از مکزیک و چین تأمین شد. عربستان سعودی، هند و کویت نیز هر کدام بخش قابل توجهی از پروفیل و لوله مورد نیاز خود را از چین خریداری می‌کنند.

منبع: فلزات آنلاین

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.