رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

به نقل از رویترز، انجمن آهن و فولاد چین (CISA) گفت: تولیدکنندگان اصلی فولاد چین پیشنهاد داده‌اند که جلوی افزایش شدید واردات فلزات صنعتی گرفته شود و خرید قراضه فولادی از خارج نیز تسهیل گردد.


به گزارش معدن مدیا و به نقل از کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی، شرکت فولادساز ازجمله بزرگ‌ترین تولیدکنندگان چین شامل گروه فولاد Baowu، گروه Shougang و گروه Ansteel که در کنفرانس CISA در تاریخ ۹ سپتامبر حضور داشتند گفتند: اختلالات ناشی از ویروس کرونا و افزایش هزینه‌های تولید، نگرانی‌هایی را درمورد بازار فولاد ایجاد کرده است. بدنه بخش فولاد چین (سیسا) به استناد درخواست شرکت‌ها گفت: بخش فولاد شاهد افزایش تقاضا، عرضه کافی، کاهش اما هنوز بالای موجودی، تثبیت عملکرد در نیمه دوم سال خواهد بود. کارخانه‌های فولاد به این انجمن توصیه کرده‌اند که نظارت بر تجارت فولاد را تقویت کند و ادغام‌ها و سازماندهی مجدد را پیش برده و تقاضای بالا برای مواد اولیه را تسهیل نماید. بخش فولاد چین با توجه به همه گیری و پاندمی کرونا در سال ۲۰۲۰، روند تقاضای کم رونق جهانی را پشت سر گذاشته است و اکنون توسط محرک‌های اقتصادی زیادی مانند سرمایه گذاری در زیرساخت‌ها پشتیبانی شده اما با افزایش قیمت مواد اولیه و واردات فولاد نیز متضرر شده و آسیب می‌بیند. مصرف‌کننده برتر فلزات در جهان طی ماه های اخیر خرید نورد گرم و محصولات نیمه نهایی فولاد را افزایش داده و با قیمت‌های پایین تر خارج از کشور، تغذیه می‌شود. مجموع واردات محصولات فولادی این کشور در هشت ماه نخست سال ۲۰۲۰ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۹٫۶ درصد جهش داشته است. آقای He Wenbo، رئیس هیئت مدیره CISA در این کنفرانس گفت که چین اخیرا واردات خالص فولاد را به درستی درک کرده و در میان اوضاع آشفته بین المللی برای حفاظت از صنعت خود اقدامات جدیدی انجام می‌دهد. سیسا به استناد به گفته‌های رئیس انجمن آهن و فولاد چین در بیانیه ای گفت: در دراز مدت، اصلاح تجارت یک شمشیر دو لبه است و راه حل اساسی افزایش رقابت پذیری شرکت‌ها است. فضای زیادی برای کاهش هزینه‌های سازمانی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.