رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی از راه اندازی پروژه ۱۵ ساله نیروگاه زغال سنگ سوز طبس خبر داد.


به گزارش معدن مدیا و به نقل از باشگاه خبرنگاران، طرزطلب مدیر عامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به اینکه یک ماه دیگر عملیات اجرایی معدن شروع خواهد شد، گفت: در سبد انرژی کشور نیروگاه زغال‌سنگ سوز نداشته و این اولین نیروگاه زغال سنگ سوز کشور است که امروز عملیات اجرایی آغاز به کار کرد.

او با اشاره به اینکه امروز شاهد عملیات اجرایی بخش اصلی قرارداد بوده ایم، افزود: امید است با حمایت بتوانیم در موعد مقرر کار را به اتمام برسانیم.

طرزطلب بیان کرد: جدا از بحث نیروگاه تجدید پذیر باید به سمت نیروگاه‌های زغال سنگ سوز رفت تا با تکنولوژی روز از این نیروگاه استفاده کنیم.
مدیرعامل شرکت تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به امکان احداث یک کارخانه در کنار این نیروگاه، تصریح کرد: می‌توان از تولید برق نیروگاه برای آن کارخانه استفاده کرد تا زمینه اشتغال و توسعه در شهرستان و استان شکل بگیرد.

او بیان کرد: قرارداد با شرکت مپنا بیش از ۴۰۰ میلیون یورو بوده است که در فاز اول الحاقی آن ۲۵۰ میلیون یورو هزینه داشته است.

طرزطلب گفت: استفاده از منابع سرشار طبیعی یک امر خیلی ضروری در کشور است که برای تولید انرژی باید به آن توجه شود.

 

زغال سنگ

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.