رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

خبر روند افزایش واکسیناسیون کووید ۱۹ در سطح جهان جو اقتصادی کشورهای آسیایی را نیز بهبود داده و بازارهای فولاد منطقه به وضعیت اقتصادی سال ۲۰۲۱ خوشبین شده اند. سال ۲۰۲۱ افزایش واکسیناسیون و تداوم روند رشد اقتصادی چین دو فاکتور اصلی گرداننده بازار های فولاد آسیا خواهند بود.


واکسیناسیون در کشورهایی چون امریکا یا امارات آغاز شده ولی کشورهای آسیایی چون سنگاپور، اندونزی و هند هنوز در حال برنامه ریزی برای بستن قرارداد با شرکت های تولید کننده واکسن هستند. با این حال همین شروع واکسیناسیون خبر خوبی برای بازارهای فولاد بوده و امیدواری به آینده بازارها را افزایش داده است.

به گزارش معدن مدیا به نفل از ایفنا ، دهم دسامبر که خبر استفاده از واکسن چینی در امارات شنیده شد قیمت ورق گرم در این کشور به اوج ۹ سال اخیر رسید. با گسترش واکسیناسیون، بخش های وابسته به نیروی کار همچون کارخانه ها تولید را به طور کامل از سر می گیرند و همین امر تقاضای فولاد را بالا می برد. البته قابل ذکر است که کادر درمان هشدار داده اند که واکسیناسیون ایمنی صددرصد ایجاد نمی کند و حداقل در کوتاه مدت حتما باید اقدمات پیش گیرانه همچنان رعایت شود.

در هر حال فعالان بازار های فولاد آسیا معتقدند همین خبر واکسیناسیون برای سال ۲۰۲۱ کافی بوده که شروع خوبی داشته باشد.

منبع: metalbulletin
ترجمه: م. تابان شمال

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.