رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

شرکت معدنی واله برزیل هفته گذشته اعلام کرد انتظار دارد امسال ۳۰۰ تا ۳۰۵ میلیون تن سنگ آهن تولید کند در حالی که در برآورد قبلی از تولید ۳۱۰ میلیون تنی خبر داده بود. این خبر موجب رشد بیشتر قیمت سنگ آهن نیز شد. سنگ آهن امسال داغ ترین بازار را بین کومودیتی ها داشته است. این شرکت بزرگ برزیلی برای سال ۲۰۲۱ نیز تولید ۳۱۵ تا ۳۳۵ میلیون تنی را برآورد کرده است. این در حالیست که سال ۲۰۱۸ قبل از حادثه شکست سد، واله ۳۸۵ میلیون تن سنگ آهن تولید می کرد.


به گزارش معدن مدیا ، احتمالا این غول معدنی امسال جای خود را عنوان بزرگترین تولید کننده سنگ آهن دنیا به ریو تینتو استرالیا می دهد. کاهش عرضه واله این سوال را که آیا میزان عرضه جهانی این ماده اولیه پاسخگوی نیاز چینی هاست یا خیر همچنان مطرح نگه می دارد و موجب رونق بیشتر بازار این ماده اولیه خواهد شد.
همچنین واله اعلام کرده قصد دارد ۶۷۰ میلیون دلار دیگر از درآمد سه ماهه چهارم امسال خود را صرف افزایش ایمنی سد های معادن خود کند. بدین ترتیب مجموع هزینه صرف شده در این زمینه به ۲٫۷ میلیارد دلار می رسد.

همچنین قابل ذکر است تولید مس این شرکت معدنی از ۳۹۰ هزار تن در سال آینده به ۵۰۰ هزار تن تا سال ۲۰۲۵ خواهد رسید. تولید نیکل نیز سه سال آینده به طور میانگین ۲۰۰ هزار تن خواهد بود.

منبع: mining.com
ترجمه: م. تابان شمال

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.