رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رییس هیات عامل ایمیدرو در تشریح مهم ترین ماموریت های شرکت گل گهر، اعلام کرد: توسعه اکتشافات و زیرساخت ها در شمار اولویت های گل گهر قرار بگیرد. وی افزود: برنامه کلنگ زنی ۲ هزار میلیارد تومان پروژه در گل گهر، نشان از نگاه توسعه ای این مجموعه در بخش معدن و صنایع معدنی دارد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه الله جعفری که در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل گل گهر سخن می گفت، افزود: یکی از ضرورت های رشد اقتصاد معدن و صنایع معدنی، توسعه اکتشافات به عنوان پیشران این بخش است.
وی گفت: در این زمینه اقدامات قابل توجهی توسط ایمیدرو و با همراهی بخش خصوصی صورت گرفته است.

توسعه اکتشافات

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: مجموعه گل گهر باید توسعه اکتشافات را در برنامه های خود قرار دهد چراکه دستاوردهای این مهم به توسعه گل گهر و مناطق محروم منجر خواهد شد.

توسعه زیرساخت

جعفری توسعه زیرساخت ها را از دیگر ماموریت های گل گهر برشمرد و گفت: در بخش زیرساخت، مشارکت شرکت ها از جمله گل گهر در طرح ملی انتقال آب خلیج فارس، بسیاری از نگرانی ها در توسعه صنعت را برطرف کرد که باعث افتخار است.

استفاده از ظرفیت نخبگان و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی

رییس هیات عامل ایمیدرو استفاده از ظرفیت های نخبگان و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی را از دیگر رویکردهایی خواند که باید مورد توجه گل گهر باشد.
وی با بیان اینکه ایمیدرو با راه اندازی مرکز استارت اپ های معدنی(imino) جذب نخبگان و حمایت از ایده های ارزش آفرین را آغاز کرده است، گفت: ایجاد هسته های دانشی با بهره مندی از ظرفیت های داخلی نیاز اصلی این بخش برای استفاده از ظرفیت نخبگان است. در این راستا ایمیدرو مقوله بومی سازی را آغاز کرده است و سیاست های این حوزه را به طور جدی دنبال می کند.

دستاوردهای گل گهر

جعفری در بخش دیگری سخنانش با اشاره به اقدامات توسعه ای گل گهر گفت: افزایش تولید نسبت به سال گذشته و ۲۰۰۰ میلیارد تومان برنامه کلنگ زنی پروژه ها، از دستاوردهای این مجموعه معدنی است.

اهمیت پروژه احداث کارخانه فولاد و نورد گرم گل گهر

وی با بیان اینکه ایمیدرو به دنبال کمک به تحقق اهداف توسعه ای شرکت ها است، عنوان کرد: نیازمند خروجی پروژه کارخانه ۳ میلیون تنی فولاد و نورد ورق گرم پیوسته گل گهر (که در دست احداث است)، هستیم.

توازن در زنجیره فولاد

رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به طرح جامع فولاد، گفت: با اجرای طرح جامع فولاد، زنجیره فولاد کشور از سنگ آهن تا پایین دست به توازن نزدیک شده است.
جعفری افزود: پیش بینی تحقق هدف ۵۵ میلیون تن با رویکرد تامین مواد اولیه از داخل دست یافتنی است. وی عنوان کرد: از سوی دیگر توسعه بخش فولاد در سواحل چابهار نیز مورد توجه است که خارج از طرح جامع فولاد است.
رییس هیات عامل با اعلام اینکه برنامه های زنجیره فولاد در اقتصاد کشور اثرگذار است، اظهار داشت: گل گهر به عنوان نقش آفرین در این زنجیره، باید اثرگذاری خود را روز به روز بیشتر کند.
جعفری تاکید کرد: نگاه ما به گل گهر، ملی است. با قدردانی از خدمات جمشید ملارحمان مدیرعامل سابق این مجموعه، آرزوی توفیق برای ایمان عتیقی مدیرعامل جدید گل گهر داریم.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.