رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از رشد چشمگیر  سود سه ماهه نخست سال ١٣٩٩ نسبت به بهار ٩٨ و قرار گرفتن این شرکت در جایگاه نخست رشد سودآوری در میان فولادسازان کشور خبر داد.


به گزارش معدن مدیا و به نقل از روابط عمومی فولاد خراسان، دکتر غفوری روز دوشنبه ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۹ در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار گفت: رشد مثبت حاشیه سود سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رقم ۱۵۱درصد را نشان می دهد که عملکرد متمایزی از مجتمع فولاد خراسان را به نمایش گذاشته است.

به گفته مدیرعامل فولاد خراسان، این شرکت در حالی در جایگاه نخست رشد سوددهی قرار گرفته، که اطلاعات پایش شده در مراجع رسمی و تخصصی نظیر سازمان بورس نشان می دهد که «فولاد خراسان» تنها شرکت فولادساز است که توانسته نسبت به سه ماه نخست سال قبل، چنین رشدی را به ثبت برساند.

مدیرعامل فولاد خراسان در ادامه این مراسم افزود: امروز نه تنها سهامداران عمده شرکت، بلکه همکاران صدیق و پرتلاش من که  بیش از پیش در این توفیق سهیم بودند و ۷ هزار پرسنل و ذینفعان نزدیک‌ ما از نتایج این توفیق برخوردار خواهند شد.

غفوری با بیان این که این مجموعه صنعتی  برای سومین بار با ذکر نام در فهرست تحریم های ایالات متحده به طور مستقیم قرار گرفت، افزود: تداوم رشد فولاد خراسان در یک سال مالی گذشته و شناسایی سودی معادل ۷ سال پیش از آن، پاسخی به ترامپ و دولتمردان آمریکایی است.

وی با بیان این که در سال ۹۸ بالغ بر ۷۹ درصد سودخالص در این مجتمع شناسایی شده، یادآور شد: «مجتمع فولاد خراسان» از لحاظ رشد سوددهی، رتبه اول را در میان فولادسازان کشور کسب کرده است.

مدیرعامل فولاد خراسان همچنین با اشاره به نتایج پایش عملکرد سه ماهه این شرکت تصریح کرد: مجتمع در بهار ۹۹ نسبت به سه ماه پیش از آن (زمستان ۹۸) نیز ۱۵۱درصد افزایش سودآوری داشت که از این بابت نیز  بهترین عملکرد را میان شرکت های فولادی کشور به ثبت رساند.

وی با تقدیر از تلاش های کارکنان مجتمع، گفت: در ۹ ماه گذشته ۱۱ رکورد تولیدی در این مجتمع به ثبت رساندیم.

کسری غفوری با اشاره به نشست اخیر فعالان صنایع معدنی و مدیران فولادی و پتروشیمی با رییس جمهور محترم، تشریح کرد: به گفته رئیس جمهور در این نشست، فولادسازان در  سال گذشته موفق شدند ۱۰.۱ میلیارد دلار ارزآوری برای کشور داشته باشند و در سال جاری تلاش می کنیم این میزان به ۱۰.۶ میلیارد دلار در حوزه معدن و فولاد برسد؛  این در حالی است که ارز آوری نفت و پتروشیمی در سال گذشته به کمتر از هشت میلیارد دلار رسید.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.