رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ کدام از پهنه‌های معدنی ارائه شده به شرکت ملی مس در حوزه شهرستان راور عملیاتی نشده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از خبرگزاری فارس ، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به نشست مشترک استاندار کرمان با رئیس هیآت مدیره شرکت ملی مس، مدیرعامل و معاونان ایمیدرو و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با انتقاد شدید از شرکت ملی مس گفت: هیچ کدام از پهنه‌های معدنی ارائه شده به شرکت ملی مس در حوزه راور عملیاتی نشده‌اند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خواستار ارائه برنامه توسط شرکت ملی مس برای صنایع پایین‌دستی در استان کرمان در قالب جدول زمانبندی شد.

وی با اشاره به موضوع ایجاد صنایع فرآوری در حوزه فعالیت‌های معدنی در استان کرمان افزود: انتقال حساب شرکت‌های بزرگ مانند شرکت ملی مس به کرمان باید هرچه زودتر عملیاتی شود.

پورابراهیمی با اشاره به لزوم اجرای طرح‌های زیرساختی معدنی در استان کرمان تصریح کرد: اولویت برای واگذاری معادن به شرکت‌هایی که فرآوری در استان کرمان و راور عملیاتی کنند، است که در این نشست مورد توافق قرار گرفت و مجوز این مهم از وزاتخانه اخذ شد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت فعال‌سازی معادن شهرستان‌های کرمان و راور خاطرنشان کرد: اجرای تعهدات مرتبط با وزارت صنعت و معدن در استان کرمان یکی از درخواست‌های مهم ما از این وزارتخانه است که در این نشست مورد توافق قرار گرفت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تعیین تکلیف معادن غیرفعال متعلق به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و شرکت ایمیدرو افزود؛ باید طبق برنامه زمانبندی شده حداکثر تا یک ماه آینده موضوع برگزاری فراخوان برای رویکرد اجرای مشارکت در طرح های سرمایه گذاری کلیه پهنه های معدنی غیر فعال در اختیار ایمیدرو در دستور کار قرار گیرد که این موضوع مورد موافقت قرار گرفت.

پورابراهیمی در ادامه با اشاره به بحث پرداخت حقوق دولتی معادن به استان کرمان عنوان کرد: باید پرداخت حقوق معادن به حوزه زیرساختی در استان کرمان اختصاص پیدا کند که مورد توافق حاضران در این نشست قرار گرفت.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.