رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه کمبود فولاد موجب شده به‌جای «جهش تولید»، شاهد مشکلات عدیده صنعتی و اقتصادی باشیم، گفت: از کارگروه‌های رفع موانع می‌خواهیم وارد میدان شده و نقاط خلأ را در مافیای فولاد شناسایی کرده و دست دلالان و واسطه‌گران را کوتاه کنند.


به گزارش معدن مدیا و به نقل از ایسنا، فاطمه محمدبیگی در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی استان قزوین اظهار کرد: فولاد، مواد اولیه بسیاری از صنایع را تشکیل می‌دهد و در بازدیدها از صنایع مشاهده کردیم که اغلب واحدها با مشکل کمبود فولاد مواجه هستند.

وی ادامه داد: بسیاری از صنایع از فلزات یا فولاد تغذیه می‌کنند و علی‌رغم اینکه باید سهمیه‌ای به شرکت‌ها داده شود گویا این سهمیه‌بندی یا وجود ندارد و یا به‌صورت ناقص اعمال می‌شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس خاطرنشان کرد: وجود دلالان و واسطه‌گران بازار فولاد باعث احتکار این محصول و درواقع افزایش قیمت و عدم رسیدن به‌موقع فولاد به‌عنوان مواد اولیه به چرخه تولید می‌شود؛ عدم تأمین فولاد ضربه‌های زیادی را به کارخانه‌ها زده است و در پی آن بسیاری از این واحدهای تولیدی نتوانستند چرخه تولید خود را سرپا نگاه دارند و درنهایت مجبور به تعدیل نیرو شدند.

وی تصریح کرد: در پی کمبود فولاد به‌عنوان مواد اولیه کالای نهایی بسیاری از واحدهای تولیدی با قیمت تمام‌شده بالا راهی بازار می‌شوند و همه این‌ها باعث شده به‌جای «جهش تولید»، شاهد مشکلات عدیده صنعتی و اقتصادی باشیم.

محمدبیگی تأکید کرد: از کارگروه‌های رفع موانع می‌خواهیم وارد میدان شده و نقاط خلأ را در مافیای فولاد شناسایی کرده و دست دلالان و واسطه‌گران را کوتاه کنند چون عدم ساماندهی و رها کردن بازار فولاد آسیب‌زننده است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.