رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

قیمت قراضه در سه ماهه نخست ۲۰۲۱ روند نزولی را آغاز کرده در حالی که سه ماهه پایانی سال قبل به اوج چند سال اخیر رسیده بود. بهبود تقاضای فولاد و کاهش عرضه قراضه موجب چنین رشدی شده بود. رشد قیمت های شدید و افزایش فشار بر حاشیه سود فولادسازان برای بازار قراضه چاره ای جز تصحیح قیمت نگذاشت. البته این بار تصحیح قیمت به شدت رشد سه ماهه پایانی سال قبل نخواهد بود چون بهبود تقاضای بخش های مصرف کننده و ورود چین به بازار واردات قراضه از قیمت ها حمایت می کند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا ، قیمت قراضه سنگین کلاس ۲ صادراتی ژاپن فصل پایانی سال قبل تا ۵۹ درصد معادل ۱۵۶ دلار رشد داشته به ۴۱۹ دلار هر تن فوب رسید. قراضه کانتینری وارداتی به تایوان نیز ۶۶ درصد معادل ۱۷۷ دلار بالا رفته سال ۲۰۲۰ را در ۴۴۷ دلار هر تن سی اف آر به پایان برد و هر دو شاخص رکوردهای جدیدی را ثبت کردند.

این رکورد های بالای قیمت های جهانی قراضه خریداران را در بازارهای مقصد تشویق کرد به بازار داخلی خود رجوع کنند و تنها برای رفع نیاز فوری واردات داشته باشند از این رو بازار قراضه در ژانویه به آرامش رسید.

منبع: platts
ترجمه: م. تابان شمال

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.