رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیر عامل شرکت فلز تدارک فولاد مبارکه اصفهان از آغاز عملیات اکتشافی تفصیلی معدن سرویان دلیجان خبر داد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی شرکت فلز تدارک فولاد مبارکه اصفهان، محمد حسین قورچانی مدیر عامل شرکت فلز تدارک فولاد مبارکه اصفهان از آغاز عملیات اکتشافی تفصیلی معدن سرویان دلیجان خبر داد.

وی اعلام کرد: شرکت فلز تدارک فولاد مبارکه اصفهان جهت افزایش ذخایر قطعی سنگ آهن و به منظور تکمیل زنجیره فولاد کشور و در راستای تحقق چشم انداز این صنعت، اکتشافات تفصیلی معدن آهن سرویان را آغاز نموده است.

قورچانی در ادامه افزود: صنعت فولاد بعنوان صنعت مادر در کشور نیازمند نگاه ویژه است. از این‌رو برای تامین این محصول استراتژیک، سرمایه گذاری در طول زنجیره تامین ضروری است و در همین راستا شرکت فلز تدارک از سال ۱۳۹۸ ماموریت تحقق این مهم را در بخش تامین مواد اولیه و سنگ آهن بر عهده گرفته است.

مدیر عامل شرکت فلز تدارک فولاد مبارکه گفت: با توجه به گزارشات سازمان زمین شناسی کشور در خصوص محدود بودن ذخایر کشف شده سنگ آهن کشور و همچنین نیاز روز افزون تولید کنندگان داخلی فولاد جهت تحقق تولید مبتنی بر چشم انداز ۱۴۰۴، شرکت فلز تدارک فولاد مبارکه عملیات حفاری‌های اکتشافی به طول ۲۵۰۰ متر با مدت زمان ۴ ماه در محدوده مذکور را آغاز نموده است.

شایان ذکر است با توجه به پتانسیل‌های صادراتی کشور امکان صادرات محصولات نهایی فولاد در سالهای آتی، منوط به افزایش ذخایر کشف شده سنگ آهن وجود دارد. لذا مدیریت این شرکت امیدوار است با انجام حفاری‌های مذکور، ذخیره این معدن و تولید آن افزایش قابل توجهی داشته باشد.

مطالعه‌ی بیشتر: