جستجو

تولید کنسانتره مس جهان در سال ۲۰۲۲ میلادی، با افزایش ۳.۴ درصدی به ۲۱.۸ میلیون تن رسید.


براساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان دسامبر ۲۰۲۲ میلادی، حدود ۲۱ میلیون و ۸۱۱ هزار تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی، ۲۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تن بود.
از این میزان، ۱۱ میلیون و ۳۷ هزار و ۹۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۴ میلیون و ۶۹۶ هزار و ۶۰۰ تن «آسیا»، ۳ میلیون و ۹۲ هزار و ۳۰۰ تن «آفریقا»، ۲ میلیون و ۸۷ هزار و ۹۰۰ تن «اروپا» و ۸۹۶ هزار و ۶۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

افزایش ۵ درصدی ظرفیت معادن مس

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۲۷ میلیون و ۳۱۷ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی (۲۶ میلیون و ۳۴ هزار تن)، حاکی از افزایش ۵ درصدی است.

افزایش ۳٫۵ درصدی تولید مس تصفیه شده

فعالان مس جهانی طی ۱۲ ماهه ۲۰۲۲، حدود ۲۵ میلیون و ۶۷۲ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی، ۲۴ میلیون و ۸۰۱ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۳٫۵ درصدی است.

افزایش ۳ درصدی ظرفیت تولید مس تصفیه شده

ظرفیت تولید کارخانه های مس تصفیه شده در جهان طی سال ۲۰۲۲ میلادی، ۳۱ میلیون و ۴۲ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی (۳۰ میلیون و ۱۳۸ هزار تن)، حدود ۳ درصد افزایش یافت.

عبور قیمت جهانی مس از مرز ۸۷۰۰ هزار دلار در تن

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس در روز جاری (۱۶ فروردین ۱۴۰۲) به حدود ۸۷۳۰ دلار در تن رسید. قیمت این فلز استراتژیک اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی، حدود ۹۸۸۰ دلار در تن بود که با طی نوسانی در ماه سپتامبر به حدود ۷۳۰۰ دلار نیز رسید.

منبع: فولادبان

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.