جستجو

قیمت سنگ اهن در بازار دریایی چین به دلیل تقاضای ضعف برای صنایع پایین دستتی فولاد پایین دستی کاهش یافت.


در این میان، قرارداد فیوچرز سنگ آهن در ماه سپتامبر در بورس کالای دالیان با کاهش ۱٫۳۱ درصدی نسبت به قرارداد قبلی با قیمت ۷۹۸٫۵۰ یوان(۱۱۶ دلار) به ازای هر تن معامله شد.
همچنین روندی مشابه در معاملات سوآپ بورس سنگاپور منعکس شد به طوری که معاملات ماه می در این بورس با کاهش ۱٫۹۶ دلاری نسبت به قرارداد قبل با قیمت ۱۱۹٫۷۵ به ازای هر تن بسته شد.
در عین حال، فعالان بازار می گویند: تعاملات در بازار بیش از حد انتظار تضعیف شده و تقاضای فولاد پایین دستی کاهش یافته است. این روند باعث کاهش تولید و ذخایر محصولات فولادی شده است. یک منبع تاجر مستقر در شیامن در این باره تصریح کرد: نکته کلیدی این است که تقاضا پایین دستی بسیار کم است و این تقاضا در مقایسه با عرضه کافی نیست.
به گفته یک منبع معامله گر ثانویه، تقاضای استرالیایی‌ها برای سنگ آهن از کارخانه های برزیلی به دلیل عرضه متعادل افزایش یافت. حجم معاملات برای محموله های ترکیبی پیلبارا و کلوخه در این هفته به دلیل فصل بارانی در جنوب چین افزایش یافت. یک منبع کارخانه مستقر در پکن در این باره اظهارداشت: کاهش ثانویه قیمت کک داخلی در این هفته از سنگ اهن حمایت می‌کند.
همچنین یک منبع کارخانه ای در بازار شمال چین تحلیل کرد: کارخانه ها ممکن است در این هفته یا اوایل هفته آینده قبل از تعطیلات روز کارگر در چین شروع به ذخیره سازی مجدد سنگ آهن کنند. این اقدام می تواند به افزایش قیمت سنگ اهن در ماه اوریل منجر شود.

فاین ۶۲ درصد، cfr چینگ‌دائو: ۱۲۰٫۰۶ دلار به ازای هر تن، ۱٫۰۱دلار به ازای هر تن کاهش یافت.
فاین ۶۲ درصد کم آلومینیوم، cfr چینگ‌دائو: ۱۲۳٫۸۰ دلار به ازای هر تن، ۱٫۳۱ دلار به ازای هر تن کاهش یافت.
فاین ۵۸ درصد، cfr چینگ‌دائو: ۱۱۰٫۱۳دلار به ازای هر تن، ۱٫۶۱ دلار به ازای هر تن کاهش یافت.
فاین ۶۵ درصد، مبدا برزیل، cfr چینگ‌دائو: ۱۳۵٫۵۰ دلار به ازای هر تن، ۰٫۴۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافت.

قیمت‌های بندری

در همین حال، فاین پیلبارا در استان شاندونگ و شهرهای تانگ‌شان و تیانجین در بازه قیمتی ۸۸۵ تا ۹۱۳ یوآن به ازای هر معامله شد.
آخرین آمار، در بازار معادل بازه قیمتی برای این محصول ۱۱۹ تا ۱۲۳ دلار به ازای هر تن بود.

بورس کالای دالیان

همچنین پر معامله ترین قرارداد ماه می برای سنگ آهن با قیمت ۷۸۸ یوان (۱۱۴ دلار) در هر تن بسته شد که این قیمت در مقایسه با قبل ۱۰٫۵۰ یوان کاهش نشان می دهد.

منبع: فولادبان

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.