جستجو

رئیس‌جمهوری در نشست مشترک مجلس و دولت در جریان تقدیم بودجه سال ۱۴۰۳ در صحن علنی مجلس پیش از ظهر روز سه‌شنبه 14 آذرماه، طی سخنانی از اقدامات شرکت فولاد مبارکه در زمینه ساخت نیروگاه و جداسازی برق صنایع از برق خانگی و خودتأمینی تمجید کرد.


رئیس‌جمهور در بخشی از سخنان خود گفت: نمایندگان عزیز، امروز شما در شهرها و حوزه انتخاباتی خود شاهد هستید که کشور به کارگاه‌های فعال در حوزه‌های آب، برق، گاز، کشاورزی، صنعت و معدن تبدیل شده است. ما در بعضی شهرها دیده‌ایم که مثلاً برای حل مشکل آب و فاضلاب چهار جبهه کاری بوده، اما امروز تبدیل به ۱۵۰ جبهه کاری شده است.

رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: ما گفتیم که برق صنایع باید از برق خانگی جدا شود که در جریان سفر به اصفهان ملاحظه شد که در فولاد مبارکه این کار انجام شده و این شرکت با ایجاد نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و تجدیدپذیر خرج خود را از نیروگاه برق خانگی جدا کرده است. در بقیه جاها هم در حال ایجاد نیروگاه هستند تا این ناترازی برطرف شود. وزیر نیرو در جریان اخذ رأی اعتماد عنوان کرد که تلاش می‌کنیم ناترازی برق را با تولید 10 هزار مگاوات حل کنیم و امروز شاهد هستیم که 8 هزار مگاوات آن با چنین اقداماتی تأمین شده است و شبانه‌روز تلاش می‌شود که در حوزه‌های آب و برق رفع تنش شود.

منبع: روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان