جستجو

قیمت طلا در روز جمعه (اول مارس) و پیش از تعطیلی بازار، نزدیک به بالاترین سطح ماه گذشته خود را حفظ کرد و پس از آن که داده‌ها نشان داد تورم ایالات‌متحده به تدریج در حال کاهش است، برای دومین افزایش هفتگی تعیین شد.


هر اونس طلا پس از رسیدن به ۲۰۵۰ دلار و ۵۹ سنت در روز پنجشنبه در ۲۰۴۳ دلار و ۴۸ سنت در هر اونس ثابت بود. قیمت طلای آمریکا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۰۵۲ دلار و ۴۰ سنت رسید.

داده‌ها نشان داد که شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی ایالات‌متحده در ژانویه ۰.۳ درصد افزایش یافت. در ۱۲ ماه منتهی به ژانویه، تورم ۲.۴ درصد افزایش یافت که کمترین میزان در سه سال اخیر است.

بانک‌های مرکزی ایالات‌متحده در حال بررسی داده‌های اخیر هستند که نشان می‌دهد فشار قیمت‌ها در ماه گذشته بهبود یافته است و در عوض بر پیشرفت کلی تورم تمرکز می‌کنند.

طبق گزارش رویترز، دارایی‌های اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، در ماه فوریه ۳.۳ درصد و تا کنون ۶.۴ درصد در سال جاری کاهش یافته است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، پلاتین با ۰.۵ درصد افزایش به ۸۸۰.۴۵ دلار در هر اونس رسید و پالادیوم ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۹۴۳.۳۷ دلار رسید، در حالی که نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۲.۶۴ دلار رسید.

منبع: ایسنا

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.