جستجو

قیمت طلا روز جمعه در مسیر پنجمین افزایش هفتگی خود قرار گرفت و سرمایه‌گذاران به سمت دارایی‌های امن گرایش پیدا کردند زیرا عدم اطمینان سیاسی در خاورمیانه فشارهای ناشی از دورنمای افزایش نرخ های بهره آمریکا را تحت الشعاع قرار داد.


بهای هر اونس طلا در روز جمعه با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۳۸۸ دلار و ۴۹ سنت رسید. هر اونس طلای آمریکا با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۴۰۳ دلار و ۳۰ سنت رسید. طلا تا کنون در این هفته سه درصد افزایش یافته است.

سیاست‌گذاران فدرال رزرو با توجه به پیشرفت آهسته و ناگهانی در تورم و اقتصاد ایالات‌متحده که هنوز هم قوی است، در مورد حفظ هزینه‌های استقراض که احتمالاً تا پایان سال است، حمایت کرده‌اند.

تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست‌های جدید برای دریافت مزایای بیکاری ارائه کرده‌اند، در هفته گذشته بدون تغییر در سطوح پایین باقی مانده است. رافائل بوستیک، رئیس بانک فدرال رزرو آتلانتا گفت که اگر پیشرفت تورم متوقف شود، بانک‌های مرکزی باید افزایش نرخ بهره را در نظر بگیرند. نرخ‌های بهره بالاتر جذابیت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

نقره ممکن است قدرت رسیدن به نقطه عطف ۳۰ دلار در هر اونس را پس از افزایش ۲۶ درصدی در ماه های مارس تا آوریل به دلیل رکورد طلا و قدرت مس داشته باشد.

بر اساس گزارش رویترز، ناظران بازار انتظار دارند که قیمت طلا به دنبال افزایش احتمالی این کالا با وجود نرخ‌های بهره و تقویت دلار آمریکا، به مرز ۳۰۰۰ دلار در هر اونس نزدیک‌تر شود. قیمت فلز زرد گرانبها در روزهای اخیر به دلیل تشدید تنش‌ها در خاورمیانه به بالاترین حد خود رسیده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۸.۴۱ دلار در هر اونس رسید، پلاتین ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۹۴۰.۷۰ دلار رسید، در حالی که پالادیوم ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۱۰۱۶ دلار و ۲۵ سنت رسید.

منبع: ایسنا

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.