جستجو

قیمت مس به زیر 10000 دلار در هر تن رسید زیرا معامله گران افزایش شدید موجودی انبارهای جهانی و داده های ملایم فرصت های شغلی در ایالات متحده را ارزیابی کردند که شرط بندی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو قادر به کاهش نرخ بهره در سال جاری خواهد بود را تقویت کرد.


ذخایر موجود در بورس آتی شانگهای به بالاترین میزان از سال 2020 رسیده است و همچنین جریانی پیوسته از جریان هایی ورودی به انبارهای آسیایی، طی چند هفته گذشته وجود داشته است. ذخایر معمولاً در این زمان از سال کاهش می‌یابد و این افزایش موجودی، جهش قیمت‌ها را پس از صعود مس به بالاتر از 11100 دلار در ماه گذشته تحت فشار قرار داده است.

در همین حال، فرصت‌های شغلی ایالات متحده در ماه آوریل به پایین‌ترین سطح در بیش از سه سال گذشته رسید که مطابق با کندی تدریجی در بازار کار بود. دفتر آمار استخدامی و بررسی گردش مالی نیروی کار، معروف به JOLTS، روز سه شنبه نشان داد که موقعیت های موجود از 8.36 میلیون بازبینی کاهشی در ماه قبل به 8.06 میلیون کاهش یافته است. بازدهی خزانه داری پس از انتشار، کاهش یافت و بازار اکنون با سرعت بیشتری در کاهش نرخ بهره در سال جاری قیمت گذاری می کنند. این به مس کمک کرد تا برخی از کاهش های اولیه را جبران کند.

فلزات اساسی امسال به دلیل امید به کاهش نرخ بهره آمریکا و نشانه هایی مبنی بر اینکه اقتصاد چین در نهایت از رکود پس از همه گیری خارج می شود، افزایش قیمت یافته است. در همین حال، افزایش مداوم موجودی‌های مبادله شواهدی را نشان می‌دهد که خریدها در حال حاضر به اندازه کافی عرضه شده‌اند و به‌عنوان یک باد مخالف برای Bulls عمل می‌کند که پیش‌بینی می‌کنند قیمت‌ها به زودی و با فشار دیگری افزایش خواهند یافت.

کارستن منکه، رئیس تحقیقات جولیوس بائر، در یادداشتی گفت: «به نظر می رسد بازار مس به اندازه کافی و بسیار بیشتر از آنچه که برخی از معامله گران انتظار داشتند، عرضه شود. بنابراین از نظر ما چرخش سریع قیمت مس بعید به نظر می رسد و ما بیشتر انتظار داریم که بازار در ماه های تابستان تثبیت شود.

منبع: کانال انجمن مس ایران

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.