جستجو

شرکت معدنی ریو تینتو قصد دارد 143 میلیون دلار برای توسعه یک طرح تحقیقاتی و تجهیزات مربوط به آن در غرب استرالیا سرمایه گذاری کند که در راستای کارآمد سازی فرایند آهن سازی کم کربن آن به نام بیو آیرون ( BioIron) می باشد.

پیش از این شرکت فوق آزمایش‌های موفقیت‌آمیزی از فرآیند بیو آیرون را در یک خط تولید آزمایشی در مقیاس کوچک در آلمان انجام داده بود و حال با یک خط تولید آزمایشی با مقیاس ده برابر بزرگ‌تر که قادر به تولید 1 میلیون تن در ساعت آهن اسفنجی است به آزمایش فرآیند فوق در مقیاس نیمه صنعتی می پردازد.

ریوتینتو گفت که خط تولید آزمایشی بزرگتر داده های مورد نیاز را برای ارزیابی مقیاس بزرگتر این فناوری در یک کارخانه بزرگتر ارائه می دهد. انتظار می رود این کارخانه در سال 2026 راه اندازی شود و ساخت تجهیزات آن در سال 2024 آغاز خواهد شد.

فرآیند بیو آیرون از کربن زدایی زنجیره ارزش جهانی فولاد پشتیبانی می نماید، زیرا از زیست توده خام و انرژی مایکروویو به جای زغال سنگ برای تبدیل سنگ آهن استخراج شده در پیلبارا به آهن مورد نیاز در فرآیند فولادسازی استفاده می کند. این فرآیند پتانسیل کاهش انتشار کربن را تا 95 درصد در مقایسه با روش کوره بلند فعلی داراست.

این غول معدنی اذعان کرد که پیچیدگی هایی در مورد استفاده از زیست توده وجود دارد و گفت که در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که فقط از منابع زیست توده پایدار استفاده می شود.

منبع: ایفنا

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.