جستجو

قیمت مس پس از پیش بینی های خوش بینانه تحلیلگران سیتی گروپ در مورد امیدواری بازار سرمایه به رشد قیمت مس، از مرز 10 هزار دلار هر تن عبور کرد. به طور گسترده ای پیش بینی شده که چین بزرگترین مصرف کننده مس جهان در نشست پلنوم سوم در اواسط جولای محرک های اقتصادی بیشتری را برای ارتقای زیرساخت انرژی های تجدیدپذیر خود معرفی کند.

تحلیلگران سیتی در یادداشتی گفتند که انتظار می رود این اقدامات اضافی، به ویژه سرمایه گذاری های داخلی و بازار داخلی مسکن را هدف قرار دهد و در کوتاه مدت از قیمت مس حمایت کند. از طرفی عقب‌نشینی اخیر مس عمدتاً به دلیل داده‌های ضعیف‌تر تولید در سطح جهانی بوده که ظاهرا موقتی است.

در حالی که تقاضای دوره ای ممکن است در ماه ژوئن کاهش یافته باشد، ولی مصرف کلی مس در نیمه اول سال 2024 همچنان در حدود 4 درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته است. در درازمدت، به دلیل شروع کاهش نرخ تورم در اقتصادهای بزرگ، این فلز این شانس را دارد که حتی بیشتر افزایش یابد و به 12000 دلار در هر تن برسد.

منبع: ایفنا

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.