جستجو

به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو): اسدالله کشاورز افزود: پهنه‌های اکتشافی برای اکتشاف سیستماتیک در سطح کشور ۱۵۸ فقره با مساحت ۵۸۵ هزار کیلومترمربع بود که ۱۳۹ مورد از آن واگذار شده، ۷۶ پهنه اکتشافی در سال گذشته تعیین تکلیف و منجر به شناسایی ۷۰۶ محدوده امیدبخش در کشور شد.

وی در ادامه تعداد درخواست صدور پروانه اکتشاف کل کشور در سال گذشته را ۴۲ هزارو ۴۵۹ فقره، پروانه اکتشاف را ۱۰۳۲ فقره و گواهی کشف صادره را ۵۵۳ فقره گزارش کرد.

به گفته کشاورز همچنین ۵۷ فقره پهنه اکتشافی جمعا به مساحت ۲۸۲ هزارو ۴۸۳ کیلومترمربع آزادسازی شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به آزادسازی پهنه‌های اکتشافی (که در سال ۹۸ نیز در دستور کار قرار دارد) باید علاوه بر معرفی نقاط امیدبخش معدنی توسط مکتشفین پهنه‌ها، آمار درخواستهای صدور پروانه اکتشاف و به تبع آن پروانه‌های اکتشاف صادره نیز افزایش یابد.

مدیرکل دفتر امور اکتشافات وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت با بیان اینکه با توجه به اهمیت ذخایر معدنی فلزی و ارزشمند، کمیسیون گواهی کشف دفتر امور اکتشاف با دقت به نظارت و پایش می‌پردازد، یادآور شد:‌ در سال ۹۷ تعداد ۱۵ فقره گزارش پایان عملیات اکتشاف با ذخیره مجموع ۱۶۹ میلیون تن مورد تأیید قرار گرفته است که عملاً با توجه به حضور کارشناسان خبره در این کمیسیون، افزایش ذخایر قطعی مواد معدنی ارزشمند در کشور قابل اعتماد شده است.

کشاورز تاکید کرد: این مسأله همواره در دستور کار ما قرار دارد تا بتوانیم بستر مناسبی برای توسعه پایدار در کشور فراهم کنیم.

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.