جستجو

به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، محمدرضا پیرحسینلو جغتای با بیان این مطلب گفت: مجتمع فروکروم جغتای با توجه به اهداف این شرکت مبنی بر ارتقای ارزش افزوده در ماده معدنی و تولید محصولات نوین، عملیات اجرایی ۲ خط تولید هر کدام به ظرفیت ۲۵ هزار تن فروسیلیس را در مهر ۹۸ آغاز می‌کند.

وی افزود: اقدامات بانکی برای تامین نقدینگی جهت احداث این خطوط در حال انجام است و برنامه توسعه به زودی عملیاتی می‌شود.

مدیر مجتمع فروکروم جغتای تصریح کرد: زمان بهره‌برداری از خطوط یاد شده، ۲ سال تعیین شده و با راه‌اندازی آن‌ها برای ۳۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: محصولات تولیدی این واحد در صنایع آهن و فولاد به جهت اکسیژن‌زدایی، آلیاژسازی، بهبود کیفیت ساختاری، افزایش استحکام و احیاکنندگی به‌کار می‌رود.

ثبت رکورد جدید تولید

پیرحسینلو با اشاره به ثبت رکورد جدید تولید این مجتمع در تیرماه ۹۸ گفت: این مجتمع در تیر امسال موفق به تولید یک هزار و ۹۱۶ تن محصول شد. رکورد قبلی این شرکت مربوط به خرداد امسال بود که طی آن ماه یک هزار و ۸۱۳ تن فروکروم تولید شد.

بنا به این گزارش، مجتمع فروکروم جغتای (واقع در استان خراسان رضوی) از جمله شرکت‌های زیرمجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران است که برنامه راهبری آن به بخش خصوصی واگذار شد.

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.