جستجو

به نقل از ایرنا، سیف الله امیری در آیین افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، صنایع معدنی، ماشین‌آلات و صنایع وابسته با اشاره به تامین مواد و صادرات اولیه در اصفهان افزود: تولیدکنندگان دولتی را از منظر صادرات نهادینه کردیم تا واحدهایی که سنگ آهن و مواد اولیه نیاز دارند با مشکل مواجه نشوند.

وی ادامه داد: این تقسیم‌بندی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به کل کشور و استان‌ها اعمال شده است تا مشکل صادرات و مواد اولیه برطرف شود.

امیری با بیان اینکه به دنبال صادرات و ارزآوری هستیم، بیان کرد: کار این وزارتخانه سامان‌دهی صادرات است و به همه نقاط کشور اعلام کردیم تولیدکنندگان رسمی می‌توانند صادرات انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه در زمان حال ذوب آهن و فولاد مبارکه مشکل مواد اولیه دارند، خاطرنشان کرد: ما در راستای رفع مشکلات این واحدها هستیم و تلاش می‌کنیم تا نیاز صنایع به مواد اولیه را برطرف کنیم.

مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: سال ٩١، ٢١ میلیون تن صادرات سنگ آهن داشتیم این در حالی است که اکنون با وجود واحدهای پایین‌دستی به صادرات ٨.۵ میلیون تن سنگ آهن خام رسیدیم.

امیری افزود: در وزارت صنعت، معدن و تجارت مشکل الکترود گرافیتی واحدها را حل کردیم به‌گونه‌ای که در زمان حال الکترود گرافیتی که در گذشته با ١٨ هزار دلار وارد می‌شد، اکنون با ٩ هزار دلار وارد کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه ١۵۵ میلیون تن سنگ آهن در کشور نیاز داریم، ادامه داد: اگر با این روش پیش برویم و صادرات بی‌رویه داشته باشیم تا ۱۰ سال بعد از  ١۴٠۴ با مشکل مواد اولیه مواجه خواهیم شد.

مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به صدور مجوز به صنایع اضافه کرد: مجوز جدید صادر نمی‌شود و ما حدود ٧٣ طرح قابل تحقق با ۶٢ میلیون تن تولید فولاد دردست اجرا داریم که با وجود این طرح‌ها اجازه صدور مجوز دیگر نخواهیم داد.

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.