رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیر کل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اکتشاف و بهره‌برداری از معادن خاک فسفات کشور به عنوان فرصتی برای سرمایه‌گذاری در دستور کار وزارت صنعت قرار گرفت.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایمیدرو، علیرضا هادی افزود: خاک فسفات عمدتاً جهت تولید اسید فسفریک و کودهای سوپر فسفات ساده و تریپل مصرف می‌شود که از اقلام مهم مورد استفاده در صنعت کشاورزی محسوب می‌شود.

وی توضیح داد: مقدار خاک فسفات مورد نیاز جهت تولید این محصولات، با توجه ‌به ظرفیت واحدهای تولیدی موجود، حدود ۵۳۰ هزار تن برآورد می‌شود. در حال حاضر منابع خاک فسفات کشور از معادن اسفوردی و چادر‌ملو تأمین می‌شود که جمع ظرفیت اسمی تولید و فرآوری این دو معدن حدود ۱۷۸ هزار تن و ظرفیت عملی آنها در سال ۹۸، حدود ۱۳۷ هزار تن بوده است.

مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح ها گفت: طبق آمار گمرک، مقدار واردات خاک فسفات در سال ۹۸ برابر ۲۱۸ هزار تن بوده که از کشورهای سوریه، اردن و آفریقای جنوبی تأمین شده است.

مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح ها افزود: فرصت های سرمایه‌گذاری در کشور و صنایع اشباع با هدف هدایت درست سرمایه گذاری، اعلام شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.