رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مجری طرح های اکتشافی کرمان از برنامه ریزی برای احداث یک واحد فرآوری سرب و روی در جوار ۲ معدن در شمال این استان خبر داد.


به گزارش معدن مدیا و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مریم صفوی با اعلام این مطلب گفت: مراحل اولیه بررسی طرح فرآوری معدن سرب و روی کوه قلعه کوهبنان کرمان با توجه به موقعیت منطقه و قرار گرفتن آن در نزدیکی معدن سرب و روی گِوَر در حال انجام است.
وی افزود: با توجه به حجم ذخایر این معادن (۱۲۰ هزار تن معدن کوه قلعه و احتمال افزایش تا ۳۰۰ هزار تن در صورت تکمیل شدن اکتشافات و ۲۰۰ هزار تن معدن گور)، پس از تدوین طرح توجیهی، احداث یک واحد فرآوری به ظرفیت تولید سالانه ۳ هزار تن از سوی سرمایه گذار طرح پیشنهاد شده است.

مجری طرح های اکتشافی کرمان با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی سرمایه گذار پس تایید طرح در سازمان صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: «اقدام برای انتقال سند معدن گور به این شرکت»، «استعلام قیمت زمین در شهرک صنعتی جور» و «تصمیم گیری برای جانمایی محل احداث کارخانه»، از جمله این اقدامات است.

وی ادامه داد: «مطالعات امکان سنجی نحوه استخراج معدن گور برای تعیین روش استخراج و در نهایت، تعیین روش زیرزمینی» انجام شده و «بررسی های اولیه

برای چگونگی اجرای پروژه احداث کارخانه در قالب انتخاب مشاور و بحث های فنی و مهندسی» نیز در حال انجام است.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.