رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

میزان تولید و ظرفیت مس تصفیه شده در جهان طی ۹ ماهه سال ۲۰۲۰ افزایش یافت. در همین حین، قیمت جهانی مس به مرز ۸ هزار دلار در تن رسیده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، فعالان مس جهانی مس از ابتدای ژانویه تا پایان ماه سپتامبر ۲۰۲۰، حدود ۱۸ میلیون و ۱۴۲ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۷ میلیون و ۹۲۷ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۱٫۲ درصدی است.

افزایش حدود ۳ درصدی ظرفیت تولید مس تصفیه شده

ظرفیت تولید کارخانه های مس تصفیه شده در جهان از ۲۱ میلیون و ۴۸۹ هزار تن در ۹ ماهه ۲۰۱۹ به ۲۲ میلیون و ۱۲۶ هزار تن در ۹ ماهه سال جاری میلادی رسید که حدود ۳ درصد افزایش یافت.

کاهش یک درصدی تولید معادن مس

فعالان معادن مس جهان طی ۹ ماهه سال ۲۰۲۰ میلادی، حدود ۱۵ میلیون و ۵۹ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۵ میلیون و ۲۰۴ هزار تن بود که حاکی از کاهش حدود یک درصدی تولید است.
از این میزان، ۸ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۹۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۳ میلیون و ۷۱ هزار و ۸۰۰ تن «آسیا»، یک میلیون و ۷۳۸ هزار و ۸۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۳۹۵ هزار و ۷۰۰ تن «اروپا» و ۷۲۲ هزار و ۷۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

افزایش ۱٫۱ درصدی ظرفیت معادن مس

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۸ میلیون و ۶۹۷ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی (۱۸ میلیون و ۴۹۱ هزار تن)، حاکی از افزایش ۱٫۱ درصدی است.
افزایش ۱۹۰۰ دلاری قیمت جهانی مس طی ۶ ماهه اخیر
بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس در ماه «تیر» امسال حدود ۵۹۵۰ دلار در تن بود که اکنون به ۷۸۵۰ دلار در تن رسیده است که حاکی از افزایش حدود ۱۹۰۰ دلاری قیمت مس در جهان طی ۶ ماهه اخیر است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.