رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو اعلام کرد: همزمان با برگزاری سومین جشنواره اینوماین، 5 نشست تخصصی در حوزه های نوین توسعه بخش معدن طی روزهای 26 تا 28 مهر برگزار می شود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایمیدرو، غلامرضا ملاطاهری با بیان این مطلب اظهار داشت: نشست های تخصصی جشنواره اینوماین با هدف آماده سازی اکوسیستم نوآوری برای پذیرش مباحث روز و مهم در صنایع معدنی و نیز بررسی چالش های موجود این صنعت از نگاه نوآوری برگزار می شود. وی ادامه داد: نشست های تخصصی توسط کمیته علمی جشنواره تعیین شده و با همکاری شرکت های معدنی، صنعتی، دانش بنیان و نوآور برگزار خواهد شد. امکان مباحثه و پرسش و پاسخ در این نشست ها فراهم است.
مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با اشاره به موضوع های نشست های تخصصی جشنواره اینوماین، تصریح کرد: این نشست ها شامل «اهمیت سیاستگذاری راهبردی دولت در تکمیل زنجیره ارزش معدنکاری: با نگاهی خاص به تجارت بین الملل و انتقال تکنولوژی» و «نقش انقلاب صنعتی چهارم در اکوسیستم نوآوری معدن و صنایع معدنی: با تبیین جایگاه استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان» است.
وی افزود: عناوین دیگر نشست ها مشتمل بر «رویکردهای نوین دانش بنیان در اکتشافات و معدنکاری عمیق مواد معدنی: با نگاهی به تجربیات کشورهای پیشرو»، «بررسی فضاهای کسب و کار جدید در حوزه فرآوری مواد معدنی: با نگاهی ویژه به عناصر استراتژیک» و «آسیب شناسی اکوسیستم نوآوری معدن و صنایع معدنی ایران» است.
ملاطاهری خاطرنشان کرد: نشست های یاد شده، توسط ایمیدرو، دانشگاه تهران و عاملیت موسسه یونیدرو در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران، سالن افشار برگزار می شود که از این رو از موسسه مذکور به دلیل تلاش های انجام شده برای برگزاری جشنواره اینوماین تشکر می کنم.