رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

به گزارش معدن مدیا، صبح امروز سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور با استقبال مسئولین استان آذربایجان شرقی، وارد تبریز شد. ستاری در نخستین بخش از سفر خود به شهرک صنعتی قراملک رفت و از دستاوردهای فناوران شرکت صنعتی پمپیران بازدید کرد. درجریان این بازدید از دستگاه پمپ دو مکشه انتقال آب خلیج فارس تست گیری شد. لازم به ذکر است این پمپ برای اولین بار در کشور مورد استفاده قرار می گیرد و دارای توان مصرفی ۲۷۰۰ کیلووات است و از طریق آن آب خلیج فارس به کلیه صنایع کشور از جمله مس سرچشمه، گل گهر و … منتقل خواهد شد.

در ادامه این سفر، رییس بنیاد ملی نخبگان به پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به عنوان یکی از بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری این استان می‌رود و علاوه بر گفت و گو با فناوران پارک از نمایشگاه محصولات فناورانه نیز بازدید می‌کند. همچنین آیین واگذاری ۹ قطعه زمین به شرکت های دانش بنیان و فناور نیز در این بخش انجام می‌شود. ۱۳ هزار متر مربع مجموع مساحت این اراضی است. همچنین در پارک از ۱۱ محصول دانش بنیان با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری رونمایی می‌شود. گفتنی است پیشتر طرح توسعه نوآوری ها و فناوریهای حوزه معدن و صنایع معدنی این معاونت، به منظور توسعه زیست بوم معدن، طی تفاهم نامه ای با منطقه ویژه فناوری ربع رشیدی تبریز، اقدام به راه اندازی منطقه ویژه فناوری معدن در استان آذربایجان شرقی نموده است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.